+420 323 637 930

Arcon Machinery a.s.

Charakteristika

Aplikátory etiket s vestavěnou tiskárnou Domino M-Série

Společnost Domino nabízí výběr aplikátorů etiket i-Tech M-Série poskytující vrcholný modulární systém na kódování etiket pro vaší výrobní linku. Díky širokému spektru standardních konfigurací i možnosti specializovaných řešení lze naše systémy snadno integrovat a vyhovět vašim požadavkům s minimem zásahů.

Princip činnosti

V režimu Thermal Transfer (termotransfer) je páska potažena inkoustem, zpravidla voskovým či vosko-pryskyřičným. Aplikací tepla na pásku se inkoust roztaví a přenese na etiketu, čímž vznikne potisk. V režimu Direct Thermal (přímý tepelný) etiketa obsahuje tepelně citlivou chemikálii, která po aplikaci tepla mění barvu. V tomto případě tedy k vytvoření potisku na etiketě není nutná páska.

V momentě, kdy prochází etiketa či etiketa s páskou pod tiskovou hlavou, dojde k zahřátí a ochlazení drobných pixelů či tepelných podložek na druhé straně etikety a vytvoří se potisk. Tento proces proběhne velmi rychle a potisk zaschne okamžitě.

Nejběžnějším aplikátorem je Tamp. Etiketa je pomocí vakua přidržena k destičce, která se poté vysune a dojde ke kontaktu s etiketovaným výrobkem. Výrobek může být stacionární i v pohybu. Z destičky může být rovněž v momentě kontaktu s výrobkem vytlačen vzduch – v takovém případě se jedná o aplikátor Tamp-Blow. Bezkontaktní aplikátor Blow využívá k aplikaci etikety na výrobek pouze proud vzduchu.

Pro aplikaci dlouhých etiket, buď na stranu kartonu, nebo častěji za roh, se používá aplikátor Wipe nebo Reverse Wipe. Tiskárna předá etiketu velké destičce, která ji přichytí pomocí vakua. Jakmile se krabice přiblíží k aplikátoru, destička se vykloní vstříc krabici a na její stranu nalepí etiketu.

 

 

Hlavní výhody

  • Kompletní sortiment sekundárních a terciárních kódovacích řešení, včetně systémů pro etiketování palet

  • Široká škála standardních variant aplikátoru, včetně Tamp/Blow, Wipe/Reverse Wipe, Front Front-Side

  • Flexibilní – unikátní konstrukce destiček umožňuje manipulaci s různými materiály a velikostmi

  • Vysokorychlostní aplikace etiket ve vysokém rozlišení

  • Ovládání výrobní linky se zabudovanými alarmy a synchronizovanými přechody pomocí inteligentní a uživatelsky přátelské správě dat

  • Rychlá výměna etiket díky unikátní konstrukci aplikátorů M-Série